ЄС підтримує розробку Україною нового ІТ-інструменту для управління процесом євроінтеграції

ЄС в межах проєкту Association4U у співпраці з Урядом України розпочинають розробку нової онлайн-системи управління євроінтеграційною діяльністю «Пульс вступу». Він замінить поточний інструмент і буде більш функціонально адаптований для задоволення потреб Уряду в процесі вступу до ЄС відповідно до статусу України як країни-кандидата на вступ до ЄС.

Заступник Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло зазначив: «Ця ініціатива є вкрай важливою для України, оскільки вона забезпечить українські державні інституції інформаційною системою, яка допоможе їм оптимізувати політичні, інституційні та економічні реформи з метою набуття членства в ЄС. ЄС і надалі готовий підтримувати Україну на її шляху до вступу в ЄС».

Зі свого боку Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина підкреслила, що Уряд та європейські партнери вже розпочали роботу над посиленням потенціалу державних органів влади з метою успішного просування на шляху вступу до ЄС: «Сьогодні в Україні найвищий запит на проведення проєвропейських реформ за всю історію країни. Президент, Уряд та Парламент готові докласти усіх зусиль, аби провести швидко і якісно необхідні реформи під час процесу вступу. Модернізація «Пульсу» допоможе структурувати і злагоджено провести цю роботу на всіх рівнях».

Нова система включатиме ряд ефективних ІТ-рішень:

  • віртуальний робочий простір для об’єднання всіх інституцій, залучених до процесу ЄІ, включаючи Уряд, Міністерства та Верховну Раду України;
  • ефективне управління документами, контентом та документообігом, що забезпечує взаємодію з існуючими системами та базами даних (урядові програми, план відновлення, acquis, переклади, загальні правові акти тощо);
  • розширений механізм пошуку, розширена аналітика та звітність щодо різних питань одержаних із даних, оброблених системою.

Оголошення про вираження зацікавленості в ІТ-послугах, яке запрошує потенційних постачальників подати свою заявку на зацікавленість, було опубліковано 28 вересня 2022 року з кінцевим терміном подачі заявок о 12:00 за київським часом 15 жовтня 2022 року. Подробиці для заявників доступні за посиланням.

Після цього оголошення до вираження зацікавленості короткий список кваліфікованих фірм буде офіційно запрошено подати пропозиції.