ЄС опублікував щорічний звіт про імплементацію Угоди про асоціацію в Україні

Європейський Союз опублікував щорічний звіт про імплементацію Угоди про асоціацію в Україні, в якому позитивно відзначив прогрес у низці сфер, а також окреслив наступні необхідні кроки. – Повідомляє “Євроінтеграційний портал”.

Документ охоплює період з моменту опублікування попереднього звіту 1 грудня 2020 року до початку військової агресії росії проти України 24 лютого 2022 року.

Відзначено пріоритет, ​​який надавала Україна виконанню Угоди та подальшій інтеграції з ЄС на основі Угоди про асоціацію. Також у документі йдеться про те, що громадянське суспільство України та незалежні ЗМІ продовжують відігравати активну роль у просуванні та нагляді за реформами, а також моніторингу виконання Угоди про асоціацію.

«Євросоюз високо оцінив здійснені трансформації – ми отримали кандидатство на членство. Після набуття Україною статусу кандидата, наближення національного законодавства до європейського та впровадження політик ЄС отримало новий імпульс до якомога швидшої та ефективної реалізації, – прокоментувала Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. – Попри повномасштабну війну ми продовжуємо імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, продовжуємо системно усувати бар’єри між нами. Це є основою нашого відновлення та розвитку».  

У звіті ЄС йдеться про те, що найбільшого прогресу досягнуто у сферах цифрової трансформації та енергетики. Відзначено прогрес у сферах верховенства права та боротьби з корупцією.

Правосуддя, верховенство права та боротьба з корупцією 

У сфері відбулося кілька позитивних зрушень, зокрема ухвалення ключових законів, спрямованих на реформування Вищої ради юстиції та відновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також ухвалений новий закон про Національне антикорупційне бюро (НАБУ), який створює необхідну чітку правову базу для його функціонування. Ще одним значним кроком у реформуванні системи боротьби з тяжкими економічними та фінансовими злочинами в Україні було створено Бюро економічної безпеки. 

Цифрова трансформація

Україна ухвалила закон про регулятора телекомунікацій, що стало важливим кроком у наближенні законодавства до відповідного у ЄС. Україна стала однією з перших країн, чий цифровий COVID-19 сертифікат був визнаний ЄС. У звіті наголошується, що цифрова трансформація України вже сприяє більш ефективному та прозорому урядуванню та боротьбі з корупцією.

Енергетика

Стратегічна мета підключення української енергомережі до континентально-європейської мережі CEN була головним пріоритетом для України в електроенергетиці та дозволила остаточно підключитися до мережі 16 березня 2022 року.

Про це та інше читайте у повному звіті ЄС за посиланням.

Нагадаємо, український уряд у квітні 2022 року опублікував власний звіт про виконання Угоди про асоціацію за 2021 рік.