ЄРобота: Уряд виділив майже 153 млн грн на гранти для переробних підприємств і сільськогосподарських товаровиробників

Уряд виділив 152,7 млн грн на фінансування створення або розвитку переробних підприємств та сільськогосподарських товаровиробників в рамках програми єРобота. Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів України на засіданні 25 листопада 2022 року. – Повідомляється на сайті Мінекономіки України.

«Завдяки виділеним сьогодні коштам підприємці мають створити більше тисячі робочих місць. Крім подолання безробіття, такі гранти сприятимуть поповненню бюджетів усіх рівнів та загальному економічному зростанню», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Згідно з цим рішенням Уряду для надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств передбачається 119 млн грн. Ці кошти отримають 22 підприємства. В результаті реалізації бізнес-планів планується створити 405 робочих місць. Сфера економічної діяльності цих підприємств наступна:

  • виробництво харчових продуктів – 11 грантів;
  • ремонт і монтаж машин і устаткування – 4 гранти;
  • виробництво меблів – 2 гранти;
  • виробництво хімічної продукції – 2 гранти;
  • виробництво гумових і пластмасових виробів – 1 грант;
  • оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини – 1 грант;
  • текстильне виробництво – 1 грант.

Також було виділено 33,7 млн грн для надання грантів на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Їх отримають 6 суб’єктів господарювання.

Сільськогосподарські товаровиробники будуть займатися вирощуванням садів з яблунь, ліщини великої (фундука) та ліщини звичайної, волоського горіху та кущів ягід лохини і чорниці. При цьому, очікується створення 635 робочих місця (28 – постійних та 607 – сезонних).
Отже, загалом на цьому етапі буде створено ще 1040 робочих місць в рамках програми єРобота.

Раніше Уряд виділив 320,9 млн грн на надання грантів для створення або розвитку переробних підприємств та на закладку садів у рамках проєкту єРобота.