Єгипет потребує українського зерна. У ТППУ відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Арабської Республіки Єгипет в Україні Айманом Елгаммалом

Єгипет потребує українського зерна. У ТППУ відбулася зустріч з Надзвичайним і  Повноважним Послом Арабської Республіки Єгипет в Україні Айманом Елгаммалом

Айман Елгаммал, Надзвичайний і Повноважний Посол Арабської Республіки Єгипет в Україні,  Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України ТАрас Висоцький обговорили питання активізації українського агроекспорту до Єгипту.

Зустріч відбулась 11 січня 2022 року у ТПП України.

Через війну країни Африканського континенту намагаються компенсувати брак українського збіжжя аналогами з інших регіонів.

Проте замінити українське зерно схожим за ціною й якістю неможливо.

Про це розповів Надзвичайний та Повноважний Посол Арабської Республіки Єгипет в Україні Айман Елгаммал, якого мав честь сьогодні приймати у ТПП України.

Пан Посол наголосив, що спричинені війною перебої з постачанням українського зерна, одним із основних споживачів якого був Єгипет, призвели до значних економічних проблем у країні. Інфляція зросла з 6 до 20% внаслідок здорожчання продовольства, знецінилась національна валюта. Єгипет намагався знайти заміну українському зерну, проте альтернативи просто не існує.

«Ми цінуємо довіру Посольства Єгипту, яке звернулось до нас у пошуку рішення.

Єгипет – топ-ринок для українського експортера в Африці і для нас важливо налагодити максимально ефективний діалог.

Дуже вдячний,  що до зустрічі долучився  Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України», зазначив президент ТППУ Геннадій Чижиков.

Єгипет сподівається 2023-го року збільшити закупівлі зерна в Україні.

За даними Тараса Висоцького, експортний потенціал цьогорічного урожаю – 10 млн тонн. Україна готова виконати усі зобов’язання перед партнерами попри ускладнену логістику.

Для вирішення проблем двосторонньої співпраці та допомоги українським експортерам  ТПП України готує у лютому широку дискусію за участі бізнесу обох країн, урядовців, дипломатів та експертів.