Японія нарощує співпрацю з Україною

Японія нарощує співпрацю з Україною

21 жовтня 2022 року відбулась зустріч Посла Японії в Україні Кунанорі Мацута із Геннадієм Чижиковим, президентом ТПП України.

Йшлося про напрямки активізації економічної співпраці між Україною та Японією.

Зокрема, представники Японії наголосили на зростанні інтересу й зацікавлення Україною серед громадян країни. Японія переконана у перемозі України й готова до участі у проектах повоєнної відбудови.

Г. Чижиков подякував Японії за підтримку й допомогу. 

«У Японії зростає інтерес до України! Велика честь приймати у ТПП пана Кунінорі Мацуда! Пан Посол наголосив, що його співвітчизники захоплені мужністю українців у обороні країни. Японія вірить у перемогу України і щиро зацікавлена в активізації співпраці.  Важливим жестом підтримки Японії стане відкриття у Києві офісу Японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO). Українська бізнес-спільнота десятиріччями чекала на цю подію. І от у розпал війни японський уряд вирішив, що час зближення з Україною настав. Ми дуже вдячні за такий сильний практичний крок назустріч. За оптимізм щодо України, який ми поділяємо», – сказав Чижиков.

Сторони обговорили можливості співпраці на національному та регіональному рівнях. Японія розглядає Україну як основну країну для релокації підприємств з росії та великого постачальника органічної продукції.

Також перспективними визначено такі напрямки: торгівля, інвестиції, туризм та IT. 

З метою активізації українсько-японського ділового діалогу  –  сторони узгодили організацію спільних онлайн-заходів для бізнесу та  організацію ділової місії до Японії.