Які переваги використання карнетів АТА для участі у міжнародних виставках? Відеозапис виставки

Які переваги використання карнетів АТА для участі у міжнародних виставках? Відеозапис виставки

Карнет ATA – уніфікований міжнародний митний документ.

Які переваги використання карнетів АТА для участі у міжнародних виставках, – дізнавались під час спеціалізованого вебінару, що відбувся 26 травня у межах проєкту Запорізької і Волинської ТПП «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» за підтримки ЄС та ПРООН.

Спікеркою заходу виступила Юлія Олімпіюк,  головна експертка з зовнішньоекономічних питань відділу сприяння підприємництва та ЗЕД Волинської ТПП, уповноважена особа з видачі карнетів АТА з 2010 року, сертифікована консультантка з експорту.

Система ТПП України, регіональних торгово-промислових палат забезпечує функціонування системи карнетів АТА у повному обсязі.

Карнет АТА використовуються як митна декларація для товарів, які тимчасово без застави ввозяться на митну територію країни-учасниці Стамбульської Конвенції.

Україна приєдналася до Стамбульської Конвенції про тимчасове ввезення у червні 2004 року, а з березня 2008 року стала повноправним членом міжнародної системи ATA й запровадила на своїй митній території обіг карнетів ATA.

Переваги використання карнетів ATA:

 • при тимчасовому вивезенні / ввезенні / транзиті товарів за карнетом АТА у пунктах пропуску через митний кордон додатково не заповнюються ніякі митні документи;;
 • власник на термін до одного року звільняється від сплати ввізного мита, зборів і податків. Не надає грошові застави як забезпечення сплати митних платежів;
 • за одним карнетом ATA товар може бути тимчасово ввезений в декілька країн-учасниць Міжнародної системи карнетів ATA;
 • товари, охоплені карнетом ATA, можуть вивозитися та повертатися однією чи декількома партіями.

Товари, які можуть вивозитись за карнетами АТА:

 • товари, призначені для показу або використання на виставках, ярмарках, зустрічах та подібних заходах;
 • Професійне обладнання / професійне устаткування;
 • Контейнери, піддони, упаковки, зразки та інші товари, що ввозяться в рамках торгової операції;
 • товари, що ввозяться з навчальною, науковою чи культурною метою;
 • товари, що ввозяться для спортивних цілей та особисті речі осіб, які подорожують;
 • товари, що ввозяться для пропаганди туризму;
 • тварини тощо.

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:

Продовжуємо консультаційні зустрічі у понеділок, 29 травня. Запрошуємо на майстер-клас: «Як довести відповідність нехарчової продукції вимогам ЄС».

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/U4KRGyd

Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua

Для довідки

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.