Як працює ПАТ “Дніпроспецсталь” в умовах війни

ПАТ «Дніпроспецсталь» – міжнародна компанія, яка розробляє, виробляє і реалізує продукцію з нержавіючих, інструментальних, швидкорізальних, у тому числі виготовлених методом порошкової металургії, підшипникових, конструкційних легованих і вуглецевих сталей. Ця продукція використовується у виробництві деталей машин і механізмів, різального інструменту для подальшої обробки металів і сплавів, безшовних труб і підшипників. 

Нещодавно ПАТ “Дніпроспецсталь” відвідав керівник Запорізької ОВА Олександр Старух. Очільник регіону побував у прокатному та ковальсько-пресовому цехах та особисто подивися, як в умовах воєнного стану працює промисловий гігант. 

Голова правління ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна Сергій Кійко розповів, що наразі підприємство працює не на повну потужність. Зокрема, в умовах воєнного стану промисловці стикнулися зі спектром проблем, які в основному пов’язані з логістикою. Варто зазначити, що продукція заводу має попит у більш ніж в 60 країнах. Компанія створює розширену торговельну мережу на світовому ринку спецсталей, співпрацюючи з партнерами й дистриб’юторами в 15 країнах світу.

  • Професія металурга для міста Запоріжжя – знакова. Наші люди працьовиті, хоча обстановка дуже напружена. Через війну підприємство не працювало три місяці й було запущено в кінці травня. На жаль, ми не можемо залучити всіх співробітників до виробничого процесу, наразі працює тільки частина. Адже ми дуже експортоорієнтовані та імпортоорієнтовані. Десь дві третини сировини – імпортні. Багато експортуємо. В умовах війни ми стикнулися з проблематикою логістичних шляхів, заблокованою роботою портів. Але вважаємо, що навіть в таких умовах підприємство повинно працювати та нарощувати об’єми виробництва, і сподіваємося, що всі проблеми тимчасові, – зауважив голова правління ПАТ «Дніпроспецсталь» Сергій Кійко.

Керівник ОВА Олександр Старух наголосив, що підприємства мають працювати, тому що це насамперед робочі місця, надходження коштів до бюджету. Тим більше, що наші промисловці відомі своєю продукцією майже у всьому світові. 

  • Підприємство, яке працює, завжди справляє позитивне враження, тому що  це робота для людей, готова продукція, з якої можна зробити багато важливих та корисних речей. Також це податки у місцевий та державний бюджети, з яких потім можна розвивати цивільний сектор й укріплювати оборону. Взагалі у нас зараз така ситуація, що всі мають або воювати або працювати. “Дніпроспецсталь” – унікальне підприємство в нашій країні. Завод великий, з багатими традиціями й давньою історією. Зараз, навіть у такі складні для всіх часи, він працює більш,  ніж на половину потужності. А це, насамперед, робочі місця, й головне – продовження металургійної історії нашого міста. Запоріжжя було, є й надалі буде містом металургів, – наголосив Олександр Старух.

Джерело: сайт Запорізької ЗОВА