Як не повторити помилок минулого і збудувати конкурентоздатну економіку

На сайті “Економічна правда” опубліковано важливу і цікаву статтю члена президії Торгово-промислової палати України, голови комітету з питань промислової модернізації ТПП України, директора ДП “Укрпромзовнішекспертиза” Володимира ВЛАСЮКА:

“Події війни показали вражаючу здатність України до опору ворогу, який має найбільшу у світі територію і шосту за обсягами економіку. 

Важливу роль у цьому відіграють і немалі масштаби нашої країни. Тому ворог хоче їх зменшити, розчленити Україну, відібрати територію, людей і ресурси. Потім ці ресурси обернути проти неї.

Це традиційна, історична тактика Московії. Вона загарбувала сусідні князівства-землі і відразу ж мобілізовувала їх проти чергової жертви.

Отже, Україна повинна бути готова до режиму тривалого протистояння. Для цього їй потрібна маса — військова, людська, економічна. Точніше кількість громадян і території, чисельність та оснащеність збройних сил, і обов’язково обсяг економіки, який вимірюється через ВВП країни. 

Щоб наростити ВВП країни хоча б у два рази потрібна зміна структури національної економіки. Під цією зміною в першу чергу розуміється поява в країні сучасної переробної промисловості і зростання її частки в структурі ВВП. Тепер це вже питання не лише доходів і добробуту людей, а й геополітичного виживання”.

Повну версія статті читайте за посиланням: https://www.epravda.com.ua/columns/2022/05/17/687120/