Як ФОП-платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат?

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи-підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат за типовою формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

При цьому фізичні особи-підприємці-платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів підприємницької діяльності.

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

Звертаємо увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 20 грудня 2022 року № 447 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 листопада 2022 року № 405”, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 грудня 2022 року за № 1658/38994, внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 30 листопада 2022 року № 405 “Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами-підприємцями-платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та Порядку її ведення”.

Наказом внесені зміни до типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та до Порядку ведення типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами-підприємцями-платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.