Визначення коду УКТ ЗЕД

Запорізька торгово-промислова палата традиційно надає послуги щодо визначення коду товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).

1 січня поточного року набрав чинності Закон України від 19 жовтня 2022 року №2697-IX “Про Митний тариф України”, згідно з яким, зокрема, українська товарна номенклатура приведена у відповідність з сучасною міжнародною.

Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності розроблена на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу.

Дуже важливо правильно визначити код УКТ ЗЕД, що допоможе вам:

  • уникнути помилок у розрахунку платежів при митному оформленні,
  • своєчасно врахувати всі необхідні вимоги щодо заходів заборонно-обмежувального характеру, що прямо або опосередковано обмежують імпорт іноземних товарів на внутрішній ринок України чи взагалі його забороняють,
  • забезпечити правильне ведення бухгалтерського обліку.

УКТ ЗЕД використовується при митному оформленні товарів та до нього прив’язане все тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД. Ще одна сфера застосування – податкові накладні.

Основні складові:

1) набір кодів товарів;

2) опис товарів, які відповідають цим кодам;

3) правила і пояснення, як класифікувати товари за тими чи іншими кодами.

За консультаціями і допомогою щодо визначення кодів товарів відповідно до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) звертайтесь до управління сертифікації та декларування Запорізької торгово-промислової палати:

тел.: (050) 322-32-50, (050) 457-07-03
e-mail: guba@cci.zp.ua