ВРУ прийняла за основу законопроєкт щодо державного регулювання ГМО

16 листопада 2022 року в першому читанні Верховна Рада України ухвалила урядовий законопроєкт «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки» (реєстр. № 5839). Про це повідомляє Мінагрополітики.

Він передбачає системний та комплексний перегляд існуючого державного регулювання у сфері поводження з ГМО, забезпечення продовольчої безпеки держави шляхом здійснення державного нагляду (контролю) за використанням генетично модифікованих організмів і обігом генетично модифікованої продукції, а також сприятиме гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу, імплементації відповідних правових актів.

Основні положення проєкту Закону:

  • розмежовують повноваження органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з ГМО;
  • удосконалюють системи оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнього природного середовища;
  • запроваджують європейські механізми державної реєстрації ГМО,
  • удосконалюють вимоги до маркування ГМО-продукції, які не дозволять вводити в оману споживача, а також посилять державний контроль у сфері поводження з ГМО та встановлять відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Очікується, що ухвалений Закон матиме позитивний вплив на ринкове середовище, створить прозорі правила ведення бізнесу та посилить державний контроль за обігом генетично модифікованої продукції. Також дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО.