Національний банк України вніс зміни до порядку емісії та еквайрингу платіжних інструментів, у тому числі платіжних карток, з метою посилення прозорості платіжних операцій під час надання послуги еквайрингу.
Що це означає:
▪️ Банки отримуватимуть більше інформації про отримувача платежу
Тепер при оплаті карткою передаватимуться:
— для юросіб – код ЄДРПОУ
— для ФОП – ІПН або паспортні дані
▪️ Посилюється контроль за прийманням оплат на особисті картки
Особливо це стосується:
— регулярних продажів через соцмережі
— маркетплейсів
— онлайн-торгівлі без ФОП
— систематичного отримання коштів від клієнтів
▪️ Розширили перелік обов’язкових реквізитів квитанції.
Тепер у ній можуть зазначатися дані отримувача, комісія, призначення платежу та МСС-код. Це має посилити захист користувачів і зробити платежі прозорішими.
▪️Зобов’язали еквайра інформувати користувача платіжного інструменту про своє повне найменування до початку ініціювання платіжної операції в разі її здійснення Інтернеті, що також спрямовано на забезпечення належного інформування користувача про те, через яку фінансову установу здійснюється платіжна операція.
Відповідні норми набувають чинності з 20 травня 2026 року, учасники платіжного ринку мають 6 місяців, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових правил.
Джерело: НБУ