Внесені зміни щодо переказу валюти для товарного імпорту

Уряд вніс зміни до постанови про критичний імпорт, що дозволило Національному банку узгодити свої нормативно-правові акти та розблокувати переказ валютних коштів для  імпорту товарної продукції. – Повідомляється на сайті Міністерства економіки України.

При цьому обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг зберігаються. Підприємства можуть імпортувати лише ті послуги, роботи, права інтелектуальної власності, що входять до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів  відповідною постановою.

Рішення Уряду про скасування всіх обмежень щодо імпорту товарів набирає чинності з 9 липня.

Програма критичного імпорту зіграла позитивну роль в балансуванні валютних потоків, це допомогло забезпечити макроекономічну стабільність в критичний період після російського вторгнення.

Список товарів критичного імпорту неодноразово переглядався в бік збільшення. Зміни до постанови про критичний імпорт вносилися на підставі звернень українських компаній. Наразі перелік товарів критичного імпорту містить близько 90% товарів, що імпортувалися до війни.

1 липня 2022 року набув чинності закон про внесення змін до Податкового кодексу, яким відновлюються мита та податки на імпорт товарів і послуг. Це дозволить балансувати витоки та надходження валюти до України.

«Уряд послідовно виконує домовленості з бізнесом щодо лібералізації валютних обмежень, що вимушено були введені з початку війни. Українська економіка є відкритою, тому проміжний імпорт важливий для внутрішніх виробництв, в тому числі й тих, що орієнтовані на експорт»,  – повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.