Відновлено публікацію відкритих даних щодо будівництва

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та на порталі data.gov.ua відновлено публікацію відкритих даних щодо будівництва. Їх оприлюднення було призупинено минулого року через повномасштабне вторгнення росії. – Повідомляється на сайті Мінінфраструктури. Незважаючи на це, ЄДЕССБ не зупиняла свою роботу і авторизовані користувачі (архітектори, інженери, працівники органів контролю) мали доступ до необхідних відомостей, проте інформація не була доступною публічно. «Відкриття даних є частиною підготовки до масштабної реформи містобудування (законопроєкт №5655), в центрі якої цифровізація будівельних документів та процесів. Наша ціль — щоб громадськість, міжнародні партнери, експертне середовище, правоохоронні органи, місцеве самоврядування мали повний доступ до даних про будівництво. Тільки так можна вивести значну частину ринку з тіні та мінімізувати корупційні ризики. Ключове місце в цьому процесі займає якраз Е-система в сфері будівництва, де відображатимуться всі будівельні документи, а низка рішень, зокрема на дозвіл на початок робіт та введення в експлуатацію, прийматимуться автоматично. Разом з командою Мінцифри плануємо посилювати спроможності системи. Громадськість же закликаю користуватись можливістю використання відкритих даних, адже суспільний контроль суттєво допоможе унеможливити будь-які зловживання під час будівельного процесу. Тільки разом можемо зробити реформу містобудування по-справжньому ефективною», — прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури. 

  • Що тепер можна переглядати?

За результатами консультацій з силовими органами були визначено перелік інформації, оприлюднення якої не становить загрозу національній безпеці та обороні і може знову бути доступним для громадськості. Зокрема, йдеться про: ◼️ публічну мапу будівництва, де відображені всі нещодавно видані дозволи на проведення будівельних робіт;◼️ відомості по конкретному об’єкту будівництва;◼️ відомості про будівництво за адресою.Звертаємо увагу, що інформація по частині об’єктів критичної інфраструктури залишається закритою з міркувань національної безпеки. 

  • Де можна переглядати?

◼️ на публічному порталі ЄДЕССБ;◼️ завантажити набори відкритих даних у машиночитному форматі на порталі відкритих даних data.gov.ua. Нагадаємо, Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проекту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.