«Відкритий кордон»: єЧерга

«Відкритий кордон»: єЧерга

19 грудня об 11.00 Торгово-промислова палата України в партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та за сприяння Комітету підприємців в сфері автотранспорту та логістики при ТПП України запрошує на Презентацію «Відкритий кордон»: єЧерга – проєкт, який вже успішно реалізовується на пункті пропуску Ягодин-Дорогуськ.

Формат – онлайн.
Цільова аудиторія – перевізники, логістичні компанії, компанії-експортери.

Мета заходу – презентувати проєкт широкому загалу, обговорити переваги та проблемні питання роботи електронної системи, та також озвучити пропозиції вантажоперевізників та знайти шляхи виішення проблемних питань.

З ціллю моніторингу роботи системи та покращення «єЧерги» просимо заповнити опитувальник, що автоматично є реєстрацією на участь в заході.
Анкета за посиланням – https://forms.gle/UYihTxeBjyQRMZR96

Після реєстрації на пошту буде надіслано посилання на підключення в Zoom, а також детальна програма заходу.
 
Довідково:
 
З 12 грудня цього року повноцінно запрацювала електронна черга перетину кордону.

Станом на 18:00 в перший день роботи системи понад 1400 вантажних транспортних засобів стали в електронну чергу перетину кордону в пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ», а цілодобова гаряча лінія Укртрансбезпеки прийняла більше, ніж 800 звернень.

Середня кількість транспортних засобів, що перетинають кордон за добу в цьому пункті пропуску – 600. Та через погіршення погодних умов наразі транспорт рухається повільніше, ніж зазвичай.
Біля пункту пропуску чергують інспектори Державної служби з безпеки на транспорті. Вони допомагають водіям розібратись з новою для них системою.

Понад добу зберігаються складні погодні умови і дороги, що ведуть до пункту пропуску, засніжені. Укравтодор постійно розчищає під’їзні шляхи та майданчик очікування біля пункту пропуску.
Система електронної черги перетину кордону (єЧерга) діє тільки для вантажних транспортних засобів і лише в пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ». Вона була створена, щоб упорядкувати живу чергу на кордоні, адже потік автотранспорту значно збільшився з моменту повномасштабного вторгнення росії.

єЧерга безкоштовна і не прив’язана до жодних сервісних зон. Зареєструватися і слідкувати за просуванням черги перевізники можуть онлайн на сайті echerha.gov.ua, зокрема в своїх особистих кабінетах.

Ця інформаційно-комунікаційна система унікальна. Вона була розроблена спеціально для українського пункту пропуску і враховує особливості української нормативно-правової бази.

Україна одна з перших країн у світі, яка створила і запроваджує подібну систему.
 
За словами Заступника Міністра пана Мустафи Найєма вже був перший форс-мажор, з яким Міністерство успішно впорались:

«Справа у тому, що через повільну роботу польських колег вантажівки до ветеринарних інспекторів просуваються в рази повільніше за всі інші транспортні засоби. Таким чином українська сторона змушена випускати рівно стільки ваговозів, скільки готові прийняти фахівці з польського боку. Якщо ми перестанемо регулювати цей рух, то в нейтральній зоні утворюється затор. Враховуючи це ми оперативно адаптували роботу системи і розділили потік вантажівок на загальну чергу і на ті, які везуть агропромислову продукцію. Таким чином за минулу добу на Ягодині із загального потоку проїхало 249 вантажівок і 107 автомобілів з вантажами, які підпадають під ветеринарний контроль. Тим часом ми продовжуємо активні перемовини з польськими колегами щодо пришвидшення ветеринарного контролю. Окремо просимо водіїв з розумінням ставитись до того, що іноді система показує захмарні дані очікування перетину кордону. Це не збій і не помилка. Система продовжує накопичувати масив даних і «навчається» адаптуватися до зміни швидкості руху. З часом це прийде в норму.»

Проєкт реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці за підтримки USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах у співпраці з Державною прикордонною службою України, Державною митною службою України, Укртрансбезпеки, Укравтодором.

Зареєструватись в єЧергу можна на сайті – https://echerha.gov.ua/.
Також для усіх водіїв цілодобово працює гаряча лінія:
+380 44 334 4304
+380 67 120 0483

З інструкціями «Як стати в електронну чергу» українською, англійською та польською мовами можна ознайомитися за посиланнями:
ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ПЕРЕВІЗНИКА
INSTRUCTIONS FOR A FOREIGN CARRIER
INSTRUKCJA DLA PRZEWOŹNIKA ZAGRANICZNEGO