Відбувся Перший Українсько-скандинавський економічний форум

Відбувся Перший Українсько-скандинавський економічний форум

Експерти Запорізької торгово-промислової палати, представники компаній – членів ЗТПП стали учасниками Першого українсько-скандинавського економічного форуму, що відбувся у комбінованому онлайн/офлайн форматі.

Захід, організований Торгово-промисловою палатою України, зібрав понад 250 представників бізнесу Данії, Норвегії, Фінляндії, Швеції та України.

«Це тільки перший крок – знайомство із потребами та потенціалом сторін. Надалі плануємо низку двосторонніх заходів між українським бізнесом та компаніями скандинавських країн. Ми бачимо такий потужний взаємний інтерес, що з оптимізмом дивимось вперед», – зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Він подякував за сприяння в організації заходу Консорціуму EEN-Ukraine, Українському кластерному альянсу, МЗС України, Міністерству економіки України, дипломатичними місіям Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції у Києві, найбільшій національній роздрібній мережі “Епіцентр К”.

Скандинавські країни – наші друзі й партнери. Працюємо разом, щоб реалізувати унікальну можливість для колаборацій.

Метою форуму було висвітлення перспективних напрямків співробітництва України із Скандинавськими країнами, зокрема в умовах полегшеного доступу українських товарів на ринки ЄС.

Надзвичайний і Повноважний Посол Данії в Україні  Оле Егберг Міккельсен зазначив:
«Після повномасштабного вторгнення рф жодна данська компанія не вийшла з українського ринку. Ми продовжуємо працювати і підтримувати наших партнерів. Захоплюємось стійкістю і сталістю з якою Україна, український бізнес працює у цих умовах!»

Про розробку архітектури страхування воєнних ризиків, зокрема в частині страхування інвестицій, розповів під час виступу перед учасниками форуму заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

«Разом із міжнародними фінансовими інституціями та представниками країн-партнерів, насамперед G7, ми працюємо над створенням цільового Трастового Фонду, який гарантуватиме, що ринок приватного перестрахування знову стане активним в Україні. Це, своєю чергою, активізує ринок приватного капіталу», – наголосив Олександр Грибан.

Активну участь у заході взяли представники системи Торгово-промислових палат країн Скандинавії. Зокрема, Норвезько-українська торгова палата, Данська торгова палата.

До уваги компаній – членів Запорізької ТПП! У разі, якщо ви не змогли взяти участь у заході, але вас цікавить співпраця зі скандинавськими компаніями, запрошуємо звертатись до Управління організаційної роботи та міжнародних відносин Запорізької ТПП:

e-mail: oso@cci.zp.ua, тел. (061) 233-11-72, 050-484-11-97.

Також у разі необхідності – надамо вашу комерційну пропозицію адресно компаніям – учасникам семінару.