Відбулось засідання промдіалогу Україна – ЄС високого рівня

6 липня 2022 р. відбулось П’яте засідання Діалогу Україна – ЄС високого рівня з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості. На заході співголовували Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та заступниця Генерального директора Генерального директорату “Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі і середні підприємства” (DG GROW) Європейської Комісії Мейв Руте. – Повідомляється на сайті Міністерства економіки України.

У заході, що відбувся в онлайн-режимі, взяли участь представники Мінекономіки, Держгеонадр, МЗС, СКМУ, Представництва України при ЄС, бізнес-асоціацій та підприємств України, а також Генерального директорату “Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі і середні підприємства” (DG GROW) Європейської Комісії, Генерального директорату “Сусідство та переговори щодо розширення ЄС” (DG NEAR) Європейської Комісії, Генерального директорату “Торгівля” (DG TRADE) Європейської Комісії, ЄБА, МТЦ, інших інституцій та компаній ЄС, незалежні експерти.

У ході засідання Українська сторона представила позицію щодо стану української промисловості в сучасних умовах широкомасштабної військової агресії з боку рф та ознайомила Сторону ЄС з результатами реалізації програми релокації вітчизняних підприємств.

Учасники засідання обговорили подальшу діяльність у створенні ланцюжків доданої вартості, у тому числі, можливості спільних кроків за сприяння ЄК. Зокрема, Україна прагне до більшої промислової кооперації, тобто, більшої кількості проектів, замовлень, інвестицій та готовності ЄС підтримати відновлення країни. В той же час український бізнес може стати серйозним партнером для європейських компаній завдяки збереженню значного наукового потенціалу для забезпечення розвитку високотехнологічних виробництв із високою часткою доданої вартості.

За результатами зустрічі сторони визначили напрямок подальшої співпраці у зазначених питаннях, зокрема, її результати будуть враховані під час наступного Шостого засідання Промдіалогу.