Відбулось засідання Комітету підприємців сфери автотранспорту та логістики при ТПП України

Відбулось засідання Комітету підприємців сфери автотранспорту та логістики при ТПП України

В комбінованому офлайн/онлайн режимі відбулось засідання Комітету підприємців сфери автотранспорту та логістики при Торгово-промисловій палаті України. У заході щодо проблем державного контролю на автомобільному транспорті взяли участя голова Укртрансбезпеки Євген Зборовський і перший заступник голови Юрій Марценишин.

Серед учасників засідання – представники пасажирських та вантажних перевезень, експерти, науковці.

Обговорювались проблеми державного контролю на автомобільному транспорті.

Євген Зборовський відзначив оперативне вирішення питання забезпечення безперебійної роботи водіїв-міжнародників в умовах воєнного стану через систему «ШЛЯХ», звернув увагу на роботу WIM-комплексів та рейдові перевірки, які проводятьінспектори Укртрансбезпеки.

Учасники засідання зазначили, що державне регулювання на автомобільному транспорті має забезпечувати, з одного боку, безпеку перевезень пасажирів та вантажів, з іншого – соціальні та економічні потреби держави, особливо в умовах воєнного стану. На даний час, заходи державного контролю повинні бути направлені на виявлення реальних зловживань, а не карати всіх перевізників за відсутність документів під час перевірки, які не впливають на безпеку перевезень.

Також проблемою залишається те, що чимало нормативних актів сформовані під мирний час і не враховують реалій воєнного сьогодення.

За результатами проведеного обговорення проблемних питань ринку автотранспортних послуг напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до законодавства України з метою полегшення роботи перевізників та направлені на розгляд до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.