Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про е-ідентифікацію та е-довірчі послуги

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» (реєстр. №6173).

Він пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу і максимально наблизить положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

Документ забезпечує безперервне обслуговування електронних підписів незалежно від припинення діяльності надавача таких підписів та надає можливості віддаленої ідентифікації особи онлайн без особистої присутності під час отримання кваліфікованого електронного підпису.

Закон передбачає перегляд положень щодо надання та використання електронних довірчих послуг і послуг електронної ідентифікації. Зокрема, це стосується кваліфікованих електронних підписів і печаток. Відтак, близько 90 законів України буде гармонізовано з європейськими нормами.

Новела законопроєкту – визнання в Україні:

  • статус європейських кваліфікованих надавачів;
  • статус засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що використовуються європейськими кваліфікованими надавачами при наданні електронних довірчих послуг;
  • перелік довірчих списків держав–членів ЄС, інформацію про які публікує Європейська комісія.

Це дозволить українцям використовувати кваліфіковані підписи, отримані в ЄС, щоб мати послуги в Україні, а також це спростить електронну взаємодію з європейськими партнерами при веденні бізнесу.