Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт про поштовий зв’язок

3 листопада, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №4353 «Про поштовий зв’язок». «За» проголосували 263 народні депутати.

Проєкт Закону розроблений з метою гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС у сфері надання послуг поштового зв’язку шляхом імплементації положень Директиви 97/67/ЄС.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Впровадження закону сприятиме розвитку сфери поштового зв’язку в Україні, запроваджуватиме спільні правила розвитку внутрішнього ринку поштових послуг Співтовариства та покращення якості обслуговування, а також враховуватиме зміни, які відбулись у поштовому середовищі за останні роки.

«Новий закон дозволяє зробити крок до сучасних стандартів надання послуг та привести у відповідність до європейських норм. Для споживачів поштових послуг ухвалення закону – це зрозумілий механізм захисту прав. Для компаній – це чіткі норми, що стосуються послуг, які роками існують, але досі жодним чином не було уніфіковані. Для країни загалом цей закон унормовує міжнародні перевезення та процес міжнародного поштового обміну. Це рішення стане ефективним інструментом в боротьбі з контрабандою», – прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Новий закон покладає моніторинг якості надання універсальних послуг поштового зв’язку на нацрегулятора – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового звʼязку.

Уперше на законодавчому рівні вводиться поняття «кур’єрська послуга», яка визначається як повноцінна послуга поштового зв’язку.

Новим законом зафіксовано модель доставки та здачі відправлень через поштомати (як засіб поштового зв’язку).

Паперові марки замінять електронні. Це буде повноцінний засіб оплати поштових послуг, придбати які можна буде онлайн.

Закон також встановлює державне регулювання цін (тарифів) тільки на прості та рекомендовані листи вагою до 50 грамів (розцінки визначатиме національний регулятор НКЕК). Раніше воно діяло на весь спектр поштових послуг.