Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт, який регулюватиме питання безпечності матеріалів, які контактують з харчовими продуктами

3 листопада, народні депутати України 306 голосами ухвалили в другому читанні законопроєкт № 4568 «Про матеріали і предмети, що призначені для контакту з харчовими продуктами».  

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зауважив, що реалізація Закону дозволить встановити єдині правила у сфері виробництва, обігу та використання матеріалів й предметів, які безпосередньо або опосередковано контактують з харчовими продуктами.

«Основна мета цього документу –  комплексно врегулювати питання безпечності матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами, адже йдеться про здоров’я людей. Нам важливо було підготувати редакцію цього закону на основі вимог понад 10-ти актів Європейського Союзу, і тим самим створити законодавче підґрунтя для подальшої реалізації Угоди про асоціацію з ЄС», –  зазначив Микола Сольський. 

У документі йдеться про такі матеріали і предмети, як папір та картон, пластик, друкарські фарби, регенеровану целюлозу, силікон, текстиль, лаки і покриття, віск, деревину, клеї, кераміку, корок, гуму, скло, іонообмінні смоли, метали і їх сплави, активні та інтелектуальні матеріали і предмети, а також інші.

Серед основних новацій регулювання:

  • визначені загальні вимоги до предметів та матеріалів, що призначені для контакту з харчовими продуктами;
  • врегульовані відносини, пов’язані з виробництвом, обігом та використанням матеріалів і предметів;
  • впроваджується державна реєстрація та ведення державного реєстру речовин, що використовуються у виробництві матеріалів і предметів та процесів переробки пластику (повторного використання)
  • визначені чіткі вимоги, щодо належної виробничої практики (GMP) при виробництві матеріалів та предметів, що призначені для контакту з харчовими продуктами;
  • удосконалені вимоги щодо державного контролю та відповідальності операторів ринку.

Закон розроблений на виконання пункту 20 Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Cанітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.