Верховна Рада ратифікувала Угоду про участь України у Програмі ЄС LIFE

20 вересня 2022 року Верховна Рада України ухвалила поданий Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт №0167 «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у Програмі ЄС LIFE – Програмі дій з довкілля та клімату». – Повідомляється на сайті “Євроінтеграційний портал”.

Програма LIFE є інструментом в ЄС для фінансування проектів захисту довкілля та кліматичних заходів, яка працює з 1992 року та співфінансує понад 5 500 проєктів у ЄС та за його межами. Програма LIFE підтримує державні органи, неурядові організації та приватні суб’єкти, особливо малі та середні підприємства, у переході до сталої, енергоефективної, відновлюваної, кліматично нейтральної та стійкої економіки, тим самим сприяючи її сталому розвитку. 

Ратифікація Угоди відкрила перед Україною джерела фінансування, які раніше були недоступні. За рахунок співфінансування LIFE країна матиме більше можливостей для відновлення пошкоджених чи знищених природних екосистем, будівництва центрів реабілітації тварин та ревіталізації річок тощо.

«В умовах протистояння російській агресії, коли практично усі фінансові ресурси йдуть на оборону країни, партнерство у рамках програми LIFE є надважливим і пріоритетним для захисту та відновлення довкілля, – зауважив Руслан Стрілець, – На 2022 рік Єврокомісія оголосила 34 конкурсні пропозиції на суму 598 млн євро. Вже зараз до участі в конкурсі Програми LIFE відібрано ряд українських проєктів. Маю сподівання, що деякі з них можуть почати співфінансуватися вже цього року».

Довідково

Угоду між Україною та Європейським Союзом щодо приєднання до Програми LIFE ще наприкінці червня цього року підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс під час його візиту на Київщину. У 2021 році Україна була включена до переліку країн, для яких є доступним фінансування та відкрита можливість подачі проектів до Програми LIFE.