Вебінар «Українська класифікація товарів ЗЕД. Зміни та нові законодавчі ініціативи». Відеозапис

Вебінар «Українська класифікація товарів ЗЕД. Зміни та нові законодавчі ініціативи». Відеозапис

19 травня Запорізька і Волинська ТПП організували вебінар для підприємців на тему: «Українська класифікація товарів ЗЕД. Зміни та нові законодавчі ініціативи». Захід продовжив експортну тематику спільного проєкту «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що впроваджується за підтримки ЄС та ПРООН.

Як відомо, 1 січня поточного року набрав чинності Закон України №2697-IX “Про Митний тариф України”, згідно з яким, зокрема, українська товарна номенклатура приведена у відповідність з сучасною міжнародною.

УКТ ЗЕД використовується при митному оформленні товарів, до нього прив’язане все тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД. Ще одна сфера застосування – податкові накладні.

Система Торгово-промислових палат традиційно надає послуги щодо визначення коду товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).

Під час заходу надана детальна інформація щодо цих змін, а також – презентовано експертні послуги системи Торгово-промислових палат для підприємств – учасників ЗЕД. Зокрема, цінова експертиза, оформлення форс-мажорних обставин, висновків про істотну зміну обставин.

Для полегшення використання оновленої Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, Держмитслужба розробила перехідні таблиці, що є допоміжним робочим матеріалом, які призначені для полегшення використання УКТ ЗЕД 2022 року.

Зміни в новій версії УКТЗЕД, які необхідно врахувати для правильного декларування товарів, складні та проблемні питання класифікації окремих товарів згідно з УКТЗЕД розглянули під час вебінару.

Спікери зустрічі:

  • Андрій Куц, віцепрезидент Запорізької ТПП;
  • Олександр Губа, начальник управління сертифікації та декларування ЗТПП.
  • Експерти Запорізької митниці, управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД:
    Олександр Єжак, завідувач сектору класифікації товарів;
    Тетяна Денисенко, головний державний інспектор сектору класифікації товарів;
    Ірина Рижикова, головний державний інспектор сектору класифікації товарів.
  • Експерти Волинської митниці:

Неля Грига, завідувач сектору класифікації товарів Волинської митниці;

Василь Томашевський, головний держінспектор сектору класифікації товарів.

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:

Продовження серії вебінарів – у вівторок, 23 травня. Тема зустрічі: «Зменшення ризиків та затрат при пошуку партнерів».

Долучайтесь!

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/U4KRGyd

Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua

***

Для довідки

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.