Вебінар «Співробітники в умовах воєнного стану» (трудове законодавство). Відеозапис

Про трудові відносини в умовах воєнного часу йшла мова під час вебінару в рамках проєкту «Експертні  консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується Запорізькою і Сумською ТПП у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Спікерка заходу: Мілітина ВЕЛИКА, керівниця ТОВ «АК «Бухгалтер», практикуюча бухгалтерка з досвідом більш ніж 20 років.

Зокрема, під час вебінару приділили увагу організації трудових відносин з мобілізованими співробітниками, добровольцями територіальної оборони, дистанційній роботі відповідно до вимог законодавства.

Детально зупинилися на основних змінах, що відбулися з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352-IX  від 01.07.2022 р.

  • Даний Закон суттєво реформує ключові питання у сфері трудових правовідносин та вносить зміни до Кодексу законів про працю, Закону України «Про відпустки», Закону України «Про оплату праці»,  Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
  • Зокрема, за Законом роботодавець зобов’язаний до початку роботи проінформувати працівника не лише про права, обов’язки, умови праці, місце роботи, а й про тривалість його відпустки, процедуру припинення трудового договору та про проходження інструктажу з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.
  • Важливою умовою розірвання трудового договору є обґрунтоване доведення роботодавцем неможливості подальшої співпраці із працівником через знищення засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій. У випадку звільнення працівника за такою підставою роботодавець наділяється правом на поворотне прийняття такого працівники, у випадку відновлення роботи підприємства.
  • Серед прав, якими наділяється роботодавець відповідно до норм Закону, – право на збільшення тривалості робочого часу та надання щорічної відпустки на строк не більше 24 календарних днів.
  • На  рівні Закону закріплюється поняття сумісництва та основний принцип оплачуваності роботи за сумісництвом. Однак, продовжують існувати обмеження щодо сумісництва для окремих категорій працівників (наприклад, визначенні обмеження Законом  України “Про запобігання корупції”).

Відеозапис вебінару доступний за посиланням:

Серія вебінарів для бізнесу триває.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/xB4x7oL

Додаткова інформація за тел.: +38 050 484 11 97, e-mail: oso@cci.zp.ua

Протягом двох місяців заплановано проведення 28-ми безкоштовних консультаційних онлайн- заходів у форматі вебінарів, практикумів, а також майстермайнд-сесій для спільного вирішення бізнес-завдань учасників. Головні теми курсу – податки, трудові правовідносини, антикризовий маркетинг, експорт, бренд і франшиза, форс-мажор, митні процедури, державні закупівлі в Україні і ЄС, digital-маркетинг, SMM, участь бізнесу в програмах відновлення України.

Програми вебінарів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу Запорізької області, органи місцевого самоврядування, що працюють з бізнесом, громадські організації.

Онлайн-заходи відбуватимуться з 1 листопада по 23 грудня 2022 року.

Для довідки

«Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» реалізується за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.