Вебінар «Грантові проєкти для промисловців». Відеозапис

22 листопада учасники серії вебінарів для бізнесу від Запорізької і Сумської ТПП взяли участь в інтерактивній сесії, присвяченій грантовим проєктам для промисловців.

Спікер заходу – Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації «підприємств промислової автоматизації України», координатор руху «Індустрія 4.0 в Україні», голова Українського кластерного альянсу.

Говорили про поточний стан участі МСП у грантових проєктах, перешкоди і можливості, приклади успішних грантових проєктів.

Для чого бізнесу потрібні гранти сьогодні?

Онлайн-опитування учасників зустрічі дало змогу визначити таку п’ятірку :

 1. Покращення організаційної спроможності.
 2. Розробка інноваційних продуктів і рішень.
 3. Для виходу на експорт та інтернаціоналізацію.
 4. Просто щоб вижити.
 5. Для релокації.

Гарна новина – щодня в Україні доступний 1 млн євро грантових коштів на різні потреби.

Як знайти «свій» грант? Ключові труднощі, з якими стикаються представники МСП:

 • важко прийняти рішення і вибрати грант;
 • складно зрозуміти умови та деталізувати власну пропозицію;
 • важко написати (оформити) заявку.

Серед рекомендацій для кластерів і МСП Олександр Юрчак називає такі:

 1. Об’єднуйтесь та виробляйте власну політику та стратегію фандрейзингу. Ставте амбітні цілі – можливості є.
 2. Виділяйте ресурс: окремий менеджер, що витрачає від 2 до 6 годин на тиждень на фандрейзинг.
 3. Демонструйте Фокус, Проактивність та Довіру.

Відеозапис сесії ви можете переглянути за посиланням:

Серія вебінарів триває. Заходи організовані у рамках спільного проєкту «Експертні  консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/xB4x7oL

Додаткова інформація за тел.: +38 050 484 11 97, e-mail: oso@cci.zp.ua

Загалом у листопаді і грудні заплановано проведення 28-ми безкоштовних консультаційних онлайн-заходів у форматі вебінарів, практикумів, а також майстермайнд-сесій для спільного вирішення бізнес-завдань учасників. Головні теми курсу – податки, трудові правовідносини, антикризовий маркетинг, експорт, бренд і франшиза, форс-мажор, митні процедури, державні закупівлі в Україні і ЄС, digital-маркетинг, SMM, участь бізнесу в програмах відновлення України.

Програми вебінарів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу Запорізької області, органи місцевого самоврядування, що працюють з бізнесом, громадські організації.

Для довідки

«Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» реалізується Запорізькою і Сумською ТПП за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.