В Запорізькій області дано старт українській санавіації на базі гелікоптерів виробництва «Мотор Січ»

В Запорізькій області дано старт українській санавіації на базі гелікоптерів виробництва «Мотор Січ»

Сьогодні на території Запорізької обласної клінічної лікарні презентували роботу бригади санавіації. На гелікоптерний майданчик медичного закладу приземлився гвинтокрил компанії «Мотор-Січ», який прийняв «пацієнта» у бригади реанімобіля, і вилетів з ним до пункту призначення.

Створення вертолітного майданчика відбулося в рамках масштабної реконструкції Запорізької обласної клінічної лікарні завдяки програмі президента України «Велике будівництво». Мета перетворень – створення на базі обласної лікарні міжрегіонального медичного хабу, який дозволить сконцентрувати інтелектуальні, технічні, матеріальні потужності багатьох медичних закладів,  аби підвищити рівень надання медичної допомоги населенню.

Сьогодні в Запоріжжі , вперше в новітній історії нашої  держави, дано старт українській санавіації, на базі гелікоптерів, створених на нашому флагмані з авіабудівництва «Мотор Січі». Співпраця між підприємством,  державною владою і  обласною лікарнею дозволила вирішити важливу проблему – створено унікальне обладнання, яке дозволяє безпечно і швидко рятувати людину. По програмі президента «Велике будівництво» на  оновлення обласних лікарень було виділено чверть мільярда гривень обласного і державного бюджетів. Кошти спрямовані на те, щоб  покращити умови лікування людей, обладнати лікарні  технікою. Але було ще одне питання – оперативна  доставка хворого – людини, яка потрапила в аварію, або потрібна терміново операція пацієнту, який знаходиться у Бердянську, Мелітополі чи в будь якому куточку області. І хоч дороги у нас вже хороші, летіти все одно швидше, ніж їхати, – відзначив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

Запорізька область стала першою в Україні, де запрацювала санавіація. Наш регіон стане пілотним проєктом, який згодом масштабують на всю країну. Від цього регіон теж матиме економічний зиск – національну мережу санавіації створюватимуть на базі гвинтокрилів запорізького виробника – «Мотор-Січі».

Цей гелікоптер на 85% складається з українських деталей та вузлів. Ми давно оснащуємо  нашу армію бойовими літаками, а тепер Президент поставив завдання створити гелікоптер для медицини. Це унікальна задача, яка вимагає об’єднання багатьох факторів –  зручності для лікарів, комфорту для пацієнта, адже здебільшого гелікоптерами транспортують тяжких хворих, яких не можна турбувати, і по третє, такий гелікоптер має далеко летіти. Ми впоралися з усіма завданнями. Цей гелікоптер здатний летіти 1000 км з однією заправкою, а всередині має медичне оснащення за всіма вимогами Євросоюзу. «Мотор-Січ» вже має замовлення на 25 таких гелікоптерів для створення системи санавіації в  Україні, – розповів президент АТ «Мотор-Січ» В’ячеслав Богуслаєв. 

Наступний крок для розвитку санавіації у Запорізькій області – створення регіональної програми та забезпечення фінансової складової для її роботи. Також область готує пропозиції для реалізації відповідної державної програми – за досвідом Запоріжжя розвиватиметься санавіація в інших областях України.

https://www.zoda.gov.ua/news/57762/zaporizka-oblast-daje-start-ukrajinskiy-sanaviatsiji.html