В Україні запрацював «митний безвіз» з ЄС

Першою країною, з якої було відправлено вантаж для доставки в Україну за процедурою спільного транзиту, стала Німеччина. Україна також відправляє товари за процедурою спільного транзиту для доставки до Німеччини. Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

1 жовтня 2022 року для України набрали чинності положення Конвенції про процедуру спільного транзиту і для бізнесу відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів з 35 іншими країнами-учасницями за одним транзитним документом. Тобто у нашій країні запрацював так званий «митний безвіз».

Перша транзитна декларація Т1 була відправлена з Німеччини до України. Митники вже бачать її у електронній транзитній системі NCTS та очікують на прибуття вантажівки.

1 жовтня 2022 року Україною також було оформлено першу транзиту декларацію на виїзд з України. За нею вантаж зараз прямує через Польщу до Німеччини. Наразі в системі також очікують прибуття товарів до митниці відправлення й інші декларації, за якими до товарів буде застосовано процедуру спільного транзиту та доставлено до митниць призначення на території країн-учасниць Конвенції.

Нагадуємо, що відповідно до «митного безвізу», для доставки вантажів з однієї країни до іншої подається єдиний транзитний документ: від митниці відправлення до митниці призначення. Це прискорює проходження митних формальностей на кордоні та зменшує відповідні витрати для підприємств.

Джерело: сайт https://export.gov.ua/