В УКРАЇНІ ТРИВАЄ МІСЯЦЬ КІБЕРБЕЗПЕКИ

В УКРАЇНІ ТРИВАЄ МІСЯЦЬ КІБЕРБЕЗПЕКИ

Багато країн світу ведуть цілеспрямовану роботу щоб зробити  кібербезпеку частиною культури суспільства і щороку проводять місяць кібербезпеки. В 2018 році, за ініціативи ТПП України та Держспецзв’язку,  Україна приєдналася до європейської традиції і  четвертий рік поспіль проведе 1-31 жовтня  2021 року Місяць кібербезпеки в Україні.  У числі організаторів – Торгово-промислова палата України.

Події місяця отримали широку підтримку  державних структур, бізнесу і громадянському суспільству. Відповідно до стратегії  кібербезпеки України «Безпечний кіберпростір – запорука успішного розвитку країни»¸ яка затверджена Указом Президента України від 26 серпня 2021 року № 447/2021, підтримано ініціативу ТПП України щодо проведення щорічного заходу – Місяць кібербезпеки в Україні на загальнонаціональному рівні.

Завдяки активній позиції, по просуванню різноманітних ініціатив в кіберпросторі,   ТПП України стала основним центром різноманітних ініціатив та активностей в сфері кіберзахисту бізнесу і фактично спільно з Держспецзв’язку є організатором Місяця кібербезпеки в Україні.

З 1 по 31 жовтня 2021 року державні і приватні суб’єкти матимуть можливість продемонструвати свою рішучість співпрацювати для підвищення рівня безпеки держави, організацій і громадян.

Одними з головних трендів в цьому році буде  перенос практичних наробок з питань кібербезпеки в регіони , ТПП України і регіональні ТПП і розвиток співробітництва бізнеса і влади в розбудові безпечного кіберпростору країни,   покращення інформаційної взаємодії.  

У рамках програми відбудуться: День Кібербезпеки в закладах вищої освіти, круглі столи, регіональні курси і семінари з питань кібербезпеки бізнесу, відбудеться Восьмий  PKI Форум 2021, загальнонаціональний конкурс з кібербезпеки для студентів учнівської молоді «КіберНіндзя», всеукраїнське змагання з кіберспорту «Кібергерой», презентація та вебінар з кіберпсіхології та багато інших заходів.

Політичним і технологічним фундаментом стануть IV Міжнародний форум “Кібербезпека. Захистимо бізнес – захистимо державу” та виставка “КІБЕРБЕЗПЕКА 2021”. Форум і виставка – це багатоплановий захід з кібербезпеки, що проводиться щорічно, з очікуванням понад 1000 учасників, 50 експертів і експонентів, включаючи треки, присвячені політичним, технічним, організаційним і просвітницьким темам. Підтримку надають РНБО України¸ органи управління, місцева влада.

Місяць кібербезпеки в Україні, форум і виставка стануть Національним майданчиком для ознайомлення з потенціалом України в сфері кібербезпеки, обміну досвідом і дієвою інформацією для більш ефективної взаємодії бізнес-влада щодо виконання положень «Стратегії кібербезпеки України»  як однієї з основних складових  цифрового перетворення держави.

Основні заходи
 
День Кібербезпеки в закладах вищої освіти (ЗВО) з нагоди відкриття Національного місяця кібербезпеки в Україні, залучити Регіональні ТПП.

ІV міжнародний форум “Кібербезпека. Захистимо бізнес – захистимо державу”

Круглий стіл «Інноваційні системи охорони периметра об’єктів критичної інфраструктури України: пріоритетні підходи та рішення».

Проведення загальнонаціонального конкурсу з кібербезпеки для студентів учнівської молоді “КіберНінзя”
 
ЗРОБІТЬ СВІЙ ВНЕСОК
Проведення Місяцю Кібербезпеки в Україні отримало широкий відгук в суспільстві. Ми закликаємо державні установи, бізнес і суспільство долучитися до Місяця кібербезпеки в Україні в цьому році.
Ваша участь буде сприяти доведенню важливості теми кібербезпеки до широкої аудиторії.
Пропозиції щодо активностей, які можуть бути включені до плану заходів, надсилати  на адресу:  csm.ua@ukr.net,
або м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33.