Уряд звільнив від ввізного мита та ПДВ генератори, акумулятори та інше обладнання, яке допоможе покращити енергозабезпечення

Уряд розширив список імпортних товарів, які будуть завозитись в Україну без сплати ввізного мита та ПДВ. Мова йде про обладнання, яке має допомогти країні пережити енергетичну кризу: генератори, акумулятори та інше.  Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України № 1260– Повідомляє Мінекономіки України.

«У зв’язку із викликами в енергетичній системі України в умовах воєнного стану виникає необхідність забезпечення потреби населення та бізнесу відповідним обладнанням: генераторами, трансформаторами тощо. Таке рішення Уряду – це крок до подолання енергетичної кризи, що виникла через терористичні атаки з боку рф», – заявила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Постанова «Про внесення змін до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита» передбачає розширення відповідного списку по наступних позиціях:

8502 – Електрогенераторні установки.

8504 – Трансформатори (крім товарів цивільної авіації).

8507 60 00 00 – Акумулятори електричні, включаючи сепаратори для них, прямокутної (в тому числі квадратної) або будь-якої іншої форми. Літій-іонні.

8535 – Електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, перемикачі, роз’єднувачі, запобіжники плавкі, блискавковідводи, обмежувачі напруги, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки та інші з’єднувачі, коробки з’єднання), для напруги понад 1 000 В.

8536 – Електрична апаратура для комунікацій або захисту (наприклад, вимикачi, роз’єднувачi, перемикачi, реле, запобiжники плавкі, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельнi вилки i розетки, патрони для ламп та інші з’єднувачі, коробки з’єднання) для напруги не більш як 1 000 В; з’єднувачі для оптичних волокон, волоконно-оптичних джгутів або кабелів.

8537 – Пульти, панелі, розподільчі щити.

8546 – Ізолятори.

8421 21 00 00 – Обладнання та пристрої для фільтрування або очищення води.

Відповідні податкові зміни були ініційовані за дорученням Президента України Володимира Зеленського. За оцінками Міністерства економіки, відміна ПДВ та ввізного мита дозволить знизити ціни та наситити український ринок товарами, що допоможуть громадянам та бізнесу пережити періодичні відключення електроенергії під час цього зимового сезону.