Уряд спростив доступ с/г виробникам до пального

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко повідомляє:

“Шановні аграрії, важливі новини на тему, яка всіх нас турбує напередодні посівної, – забезпечення матеріально-технічними ресурсами!

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального та пестицидів в умовах воєнного стану.Детальніше за пунктами.

1. Пальне. Дозволено введення в обіг бензину та дизельного пального екологічних класів Євро3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального для потреб с/г виробників. Крім того, сьогодні Президент України підпише закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 % (№ 7137-д).

2. Пестициди. Уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів автомобільним транспортом. Крім того, продовжено строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування. Підкреслю, що спрощується виключно процес отримання ліцензії – усі питання безпеки транспортування та якості пестицидів й добрив буде дотримано на належному рівні. Хочу запевнити, що Уряд робить усе можливе, щоб забезпечити аграріїв усім необхідним до старту посівної кампанії–2022. Зокрема для оптимізації цієї допомоги та для акумуляції даних щодо потреб галузі Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/.Дякую усім, хто уже пройшов анкетування, а всіх інших закликаю зробити це якомога швидше. Озвучте потреби, які ви маєте станом на сьогодні, – це прискорить забезпечення посівної”.

Джерело: https://www.facebook.com/RM.Leshchenko/posts/494167589031106