Уряд прийняв зміни щодо визначення країни походження товарів та верифікації сертифікатів походження під час митних процедур

10 листопада Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 р. № 1765 і від 9 грудня 2015 р. № 1029».

Постанова розроблена Мінфіном для забезпечення реалізації раніше прийнятих змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом ЄС та угод про вільну торгівлю*.

Зокрема внесено зміни до Порядку верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів і декларацій про походження товару з України, якими передбачено:

  • унормування процедури верифікації сертифікатів і декларацій за ініціативою митних органів;
  • визначення чітких підстав для анулювання сертифікату, що містить недостовірні дані;
  • визначення порядку інформування за результатами верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів і декларацій митного органу країни ввезення товару, відповідного компетентного органу (організації), підприємства-виробника та/або експортера товару про виявлені порушення.

Прийнята постанова набирає чинності через 45 днів з дня її опублікування.

____________________

*Закон України від 14.07.2023 № 3261-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу та забезпечення реалізації угод України про вільну торгівлю»