«Укренерго» отримає 97 млн євро від ЄБРР для підтримки ліквідності та фінансової стабільності енергоринку

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) за запитом «Укренерго» змінив призначення 97 євро млн кредиту «Укренерго», щоб спрямувати їх на підтримку ліквідності та стійкості роботи компанії. Це також допоможе забезпечити фінансову стабільність ринку електроенергії, його безперебійну роботу під час підготовки до опалювального сезону, а також забезпечить безперебійну роботу «зеленої» генерації.

Джерело: НЕК «Укренерго»Міністерство фінансів України

Кошти будуть взяті (перерозподілені) з вже існуючого кредиту, який ЄБРР надав «Укренерго» у 2019 році для реалізації спільного інвестиційного проєкту. Пакет відповідних угод підписали голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, Міністр фінансів України Сергій Марченко та Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Більшість коштів, наданих ЄБРР, «Укренерго» спрямує на виконання спеціальних обов’язків щодо оплати послуги ДП «Гарантований покупець» зі збільшення частки відновлюваних джерел енергії та на виплату компенсації за диспетчерські обмеження виробників з відновлюваних джерел енергії. Решта буде використана на оплату допоміжних послуг, які надають виробники електроенергії для балансування енергосистеми.

В «Укренерго» повідомляють, що це вже другий транш такої фінансової допомоги. У травні 2022 року для підтримки ліквідності компанії ЄБРР перепрофілював 50 євро млн з цього кредиту для «Укренерго» під фінансову гарантію Євросоюзу.

« «Укренерго» стало першою українською державною компанією, яка залучила міжнародну фінансову допомогу для підтримки стабільної діяльності в умовах війни. Це результат роботи прозорої системи корпоративного управління «Укренерго», яка побудована за європейським зразком і дає можливість отримувати ефективні управлінські рішення в результаті співпраці правління та наглядової ради компанії», – йдеться у повідомленні.