Український бізнес планує активізувати співпрацю з Азербайджаном

Український бізнес планує активізувати співпрацю з Азербайджаном

14 липня 2022 року експерти Запорізької ТПП, представники компаній – членів Палати взяли участь в онлайн-засіданні Української частини Українсько – Азербайджанської Ділової Ради.

Під час заходу обговорили основні напрями активізації співпраці з азербайджанськими партнерами в сучасних умовах та плани подальшої роботи.

Президент ТПП України Геннадій Чижиков наголосив, що співпраця з Азербайджаном надзвичайно цікава для українського бізнесу, який зберіг потенціал і готовність налагодити високий рівень взаємодії в умовах нинішніх викликів.

За словами Надзвичайного та Повноважного посла України у Азербайджані Владислава Каневського, українські дипломати готові надати повну підтримку українським підприємцям. При цьому присутність на азербайджанському ринку потребує швидкої адаптації та реакції бізнесу до місцевих вимог та пошуку нестандартних підходів до співпраці.

«Посольство докладатиме максимум зусиль для високого КПД роботи з обох сторін. Ми націлені на довіру і результат», – зазначив Посол України в Азербайджані.

 «Радий був сьогодні почути думки дипломатів, підприємців, десятків учасників української частини Українсько-азербайджанської Ділової Ради. Ми зібрались, щоб задекларувати, що український бізнес готовий до роботи із азербайджанськими партнерами!  В жорстких реаліях і попри всі ризики, наші підприємці готові представити унікальні пропозиції, які перетворять виклики на можливості. Нам є що запропонувати Азербайджану! Особливо зважаючи на високий рівень взаємної довіри та співпраці, якого було досягнуто у попередні роки!», – наголосив Ганнадій Чижиков.

Учасники засідання ухвалили перспективний бізнес-план взаємодії з Азербайджаном на 2022-2023 роки.

Активізувати роботу з реалізації спільних проектів планується у галузях агропромислового комплексу.

Передусім, йдеться про задіяння потужного наукового та виробничо-технічного потенціалу України у високотехнологічних сегментах тваринництва та рослинництва, кормовиробництва, харчової промисловості, меліорації та іригації земель сільськогосподарського призначення; будівництва інфраструктури та в сфері енергетики.

В основу співробітництва закладено:

підтримку підприємництва на регіональному та місцевому рівнях;

залучення інвестицій в економіку обох країн;

реалізацію масштабних інфраструктурних проектів в обох країнах;

*2021 року товарообіг між Україною та Азербайджаном сягнув $1 млрд. Ключові довоєнні напрямки співпраці – агросфера, IT, енергетика.