Українсько-бразильська співпраця: доступ до бразильського ринку, координація експорту агросировини та співпраця у галузі добрив

Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко та міністр сільського господарства Бразилії Карлос Фаваро під час зустрічі обговорили координацію зусиль під час експорту агросировини, співпрацю на ринку добрив та питання щодо доступу до бразильського ринку для готової продукції українських харчовиків. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Україна і Бразилія – глобальні лідери у сфері сільського господарства, і наш голос у питаннях продовольчої безпеки має бути більш скоординованим. Ми говоримо про те, що країни, які імпортують нашу сировинну продукцію, мають забезпечити також доступ на свої ринки товарам української переробки. Багато чого можна зробити спільними зусиллями в рамках Світової організації торгівлі. Також ми бачимо перспективи для більш тісної координації зусиль країн-експортерів», – заявила Юлія Свириденко.

За її словами, останнім часом Бразилія на глобальному рівні привертає особливу увагу до ринку добрив, а левову частку з них Бразилія імпортує.

«Звичайно, зараз головний чинник турбулентності на ринку добрив – російська агресія. Але навіть в ширшому контексті ринок добрив у найближчі роки буде волатильним. Навіть в умовах війни Україна експортувала 285 тисяч тонн азотних добрив. У нас є великі потужності, які виробляють і експортують, незважаючи на війну. Ми можемо організувати постачання добрив до Бразилії», – запропонувала Юлія Свириденко.

Також сторони обговорили питання спільних проєктів у відновленні деградованих земель, протистоянні кліматичним змінам, а також застосування новітніх технологій виробництва і зберігання.

За словами міністра сільського господарства Бразилії Карлоса Фаваро, наші країни мають багато спільних інтересів, тому, об’єднавши зусилля, Україна і Бразилія можуть допомогти один одному і світу.

За даними Держстату України, у 2021 р. обсяг двостороннього товарообігу зріс на 71%, порівняно з 2020 роком, та склав 565,8 млн дол. США. Експорт товарів з України склав 181,3 млн дол. США (+182%), імпорт – 384,5 млн дол. США (+44%). Україна експортувала до Бразилії чорнi метали та вироби з них, пластмаси, полімерні матеріали, фармацевтичну продукцію тощо. У структурі імпорту з Бразилії перші місця посідали цукор і кондитерські вироби з цукру, руди, шлаки і зола, а також тютюн і промислові замінники тютюну (11,1%).