Українські фермери отримають 1,5 млрд грн допомоги від ЄС

16 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання фінансової допомоги малим агровиробникам розміром 1,5 млрд грн.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Допомогу отримають фермери, які найбільше постраждали від військової агресії росії та які потребують підтримки за понесені витрати на польові роботи, утримання корів, матеріали для ведення господарської діяльності, паливно-мастильні матеріали тощо. 

Проєкт фінансується за підтримки Європейського Союзу. Ним зможуть скористатися агровиробники, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Безповоротна допомога в розмірі 3100 грн виплачуватиметься за один гектар сільськогосподарських угідь (але не більше 372 тис. грн), а також 5300 грн за вирощену дійну корову (але не більше 530 тис. грн).

Отримувачі коштів можут разово скористатися одним із визначених напрямів.

Процедура подачі заявок спрощена. Підтримка надаватиметься господарствам та виробникам сільськогосподарської продукції, зареєстрованим у Державному аграрному реєстрі (dar.gov.ua), через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Подати заявку можна з 1 вересня 2022 року.