Україна ухвалила пакет європейських технічних стандартів

28 грудня 2022 року керівник національного органу стандартизації Олег Швидкий підписав наказ про пакетне ухвалення європейських нормативних документів CEN-CENELEC в Україні.

Національний орган стандартизації України, за підтримки та безпосередньої участі директора департаменту технічного регулювання Міністерства економіки України Олександра Панкова, провели роботу з європейськими експертами CEN-CENELEC щодо актуалізації бази європейських стандартів та вивчення правових засад, що забезпечило можливість пакетного ухвалення європейських стандартів в Україні як національних.

З наказом від 28 грудня 2022 року № 285 та переліком прийнятих стандартів можна ознайомитись на офіційному сайті національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ» uas.gov.ua (http://uas.gov.ua/standardization/nakazy/2022-2/hruden-2022/ ).

Ухвалення та впровадження європейських стандартів в українську економіку дозволить швидше ратифікувати Угоду АСАА, відкриє нові можливості та перспективи для українського бізнесу.

Довідково

Європейський комітет з електротехнічної стандартизації (CENELEC, від французького Comité Européen de Normalization Électrotechnique) є некомерційною організацією, відповідальною за стандарти, що стосуються електричних та електронних товарів у Європі. CENELEC працює з іншими європейськими системами технічної стандартизації та допомагає у усуненні бар’єрів у якості, безпеці та торгівлі.

Європейський комітет зі стандартизації (CEN, від французького Comité Européen de Normalisation) є міжнародною неприбуткова організація, основною метою якої є сприяння розвитку торгівлі товарами та послугами через розробку та запровадження європейських стандартів, утворює європейську систему технічної стандартизації.

Європейський комітет зі стандартизації (CEN) та Європейський комітет зі стандартизації в електротехніці (CENELEC) разом утворюють європейську систему технічної стандартизації. Стандарти, узгоджені цими агентствами, регулярно схвалюються в багатьох країнах, які дотримуються європейських технічних стандартів.