Україна та Польща продовжили дію дозволів на вантажні перевезення до третіх країн

За результатом перемовин Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України із Міністерством інфраструктури Польщі досягнуто домовленість про продовження дії дозволів для вантажних перевезень до третіх країн. Діятимуть вони до 30 червня 2023 року. Про це повідомляє Міністерство відновлення.

Як зазначає міністерство, найближчим часом буде проведено профільне засідання українсько-польської змішаної комісії про міжнародні автомобільні перевезення для обговорення всіх нагальних питань в галузі міжнародних автомобільних перевезень, зокрема і ухвалення довгострокового рішення щодо дозволів.

«Вдячний Міністерству інфраструктури Польщі за відкритість до співпраці та готовність до вирішення таких важливих питань. Останні кілька тижнів ця тема була на порядку денному міністерства. Ми обіцяли нашим перевізникам, що знайдемо рішення – ми його знайшли спільно із польською стороною. Переконаний, що співпраця наших країн і надалі буде ефективною та на користь як Україні, так і Польщі», – наголосив заступник міністра Сергій Деркач.

Під час перемовин сторін 28 травня 2023 року у Любліні за участі державного секретаря Міністерства інфраструктури Польщі Рафала Вебера та люблінського воєводи Леха Справки також було порушено питання функціонування електронної черги для перетину кордону вантажівками. Наразі погоджено проведення онлайн-зустрічі із польськими перевізниками щодо єЧерги.

На прохання Міністерства відновлення, Міністерство інфраструктури Польщі проаналізує аспекти роботи автомобільних пунктів пропуску в Корчовій, Медиці та Гребенному з метою максимального збільшення їх пропускної спроможності. Окремо сторони дійшли згоди щодо трактування Угоди з ЄС про перевезення вантажів автомобільним транспортом.