Україна та Північна Македонія розширили Угоду про вільну торгівлю

Оновлена Угода відкриває Україні доступ на ринок продукції тваринного походження та готової продукції Македонії і посилить позиції українських виробників в європейських та світових ланцюгах доданої вартості, зазначив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка, який очолював українську переговорну групу під час підготовки документу. – Зазначається на сайті Мінекономіки України.

«Оновлена угода з Північною Македонією – це черговий крок до більшої інтеграції українських виробників у європейські та трансрегіональні ланцюги доданої вартості та переходу України до експортоорієнтованої економіки з високою доданою вартістю. Відтепер ринок Північної Македонії відкритий для більшої кількості груп української агропродукції. Окрім того, українські виробники промислової продукції матимуть змогу використовувати компоненти, вироблені в Македонії, для продукції, яка продаватиметься в ЄС. Важливим є також те, що через Регіональну  конвенцію про Пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед) ринки України та Македонії інтегруються з ринками ЄС та інших країн», – зазначив Тарас Качка.

Згідно оновленої Угоди, доступ на ринок Північної Македонії  буде відкрито для м’яса великої рогатої худоби і свинини, м’яса курей та субпродуктів свіжих, охолоджених та морожених, молока, вершків та масла вершкового, ячменю, кукурудзи, олії, цукру, кондитерських виробів, варення, джемів. Також ринок відкрито для води мінеральної, оцту, горiхів волоських, круп із зерна зернових культур, екстрактів солодових, готових продуктів на основі есенцій та концентратів кави, морозива, харчових сумішей або продуктів з тваринних чи рослинних жирів, консервованих продуктів з м’яса та ін.

Угода про вільну торгівлю між Республікою Північна Македонія та Україною була підписана у 2001 році.

У 2021 році обсяг українського експорту товарів до Північної Македонії склав $120,1 млн, імпорт – $22,2 млн. За 9 місяців 2022 року експорт склав  $63,7 млн, імпорт – $21,7 млн.