Україна та Литва нарощуватимуть співробітництво в інвестиційній сфері

Під час Міжнародної конференції «Rebuild Ukraine» українські урядовці представили представникам Уряду Литви, європейських організацій, а також литовським підприємцям Інвестиційне меню, що базується на основних заходах з відновлення та перебудови української економіки. Це широкі можливості, якими можуть скористатися литовські підприємці, інвестуючи в українську промисловість. – Повідомляється на сайті Мінекономіки України.

На сьогодні Інвестиційне меню включає 614 перспективних для бізнесу проектів із 8 пріоритетних галузей і секторів. Це оборонно-промисловий комплекс, агропромисловий комплекс, металургія, машинобудування, енергетика, добувна промисловість, меблева і деревообробна галузі, логістика. 

По кожному з проектів проведено розрахунки інвестиційних потреб і можливостей, тож ключові асоціації та компанії Литви вже зараз можуть обрати перспективні галузі для інвестування. 

Ще одним важливим напрямком співробітництва з Литвою є нарощування товарообігу. Так, за результатами 2021 року Литва посідає 13 місце серед країн Європи за обсягами двосторонньої торгівлі товарами з питомою вагою 3,4% від загального обсягу. У 2021 році Україна експортувала товарів і послуг до Литовської Республіки на загальну суму 643,5 млн доларів. Це майже на 32% більше, ніж роком раніше. І в післявоєнній економіці України нарощення товарообігу з Литвою матиме пріоритетне значення.