Україна та Канада завершать роботу над розширенням Угоди про вільну торгівлю протягом найближчих тижнів

Перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко провела віртуальну зустріч з Міністром міжнародної торгівлі, просування експорту, малого бізнесу та економічного розвитку Канади Мері Енджі. Під час перемовин урядовці вирішили повернутися до роботи над розширенням Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою та завершити напрацювання протягом найближчих тижнів.

Під час зустрічі урядовці обговорили і низку інших питань, зокрема, співробітництво у аграрній сфері. 

“Канада, як і Україна, є важливим гравцем на ринку зернових. Відтак ми сподіваємося на підтримку в подоланні продовольчої кризи, зумовленої умисним блокуванням українського експорту росією через порти Чорного моря, аби викликати брак продовольства у країнах, що розвиваються”, – зазначила Міністр економіки Юлія Свириденко. 

Важливим кроком назустріч Україні могло б стати скасування Канадою торгових мит на українські товари. До такого рішення нещодавно вдалися ЄС та Велика Британія. “Це допоможе експортерам збільшити обсяги вивезення продукції і тим самим зміцнить українську економіку та обороноздатність нашої держави”, – зауважила Юлія Свириденко. 

Під час перемовин урядовці також обговорили можливі форми підтримки Канадою України на поточному етапі, а також у ході повоєнного відновлення економіки нашої держави. Зокрема торкнулися питань повернення міжнародних інвесторів, що були змушені залишити Україну з початком війни або ж значно згорнули виробництво.

“Сподіваємося, що канадські інвестиції допоможуть не просто відбудувати зруйновану інфраструктуру та економіку нашої держави, а й стануть основою нової України – сильної, стійкої та незалежної”, – підкреслила Юлія Свириденко. 

Слід зазначити, що попри відстань між Україною та Канадою, торгівля між державами активно розвивається. Так, у 2021 році обсяги українсько-канадської торгівлі зросли на понад 70% і склали 420,7 млн доларів. При цьому експорт товарів з України до Канади зріс в 11 разів.