Україна та Франція підписали Меморандум щодо співпраці у сфері транспорту

22 квітня Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков провів перемовини з Уповноваженим Міністром з питань транспорту при Міністерстві екологічної трансформації та розвитку територій Франції Клєманом Боном та Спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єром Ельброном.

В межах зустрічі було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Уповноваженим Міністром з питань транспорту при Міністерстві екологічної трансформації та розвитку територій Французької Республіки щодо співпраці у сфері транспорту.

Меморандум передбачає співробітництво щодо оцінки шкоди, завданої внаслідок російської агресії, та відновлення українських транспортних систем, з акцентом на перехід до екологічної низьковуглецевої мобільності.

Зокрема, Франція надаватиме експертну підтримку та сприятиме участю французьких компаній у відбудові України.

Співпраця охоплюватиме сфери залізниці, громадського міського транспорту, мультимодальних перевезень та логістики, повітряного та морського транспорту, дорожнього господарства, а також питання розвитку екологічно чистої мобільності.

Для реалізації спільних проєктів, започаткованих у межах Меморандуму, буде створено спільний Моніторинговий комітет.

Довідково

У 2023 році Франція передала Україні три мости для відновлення автомобільного сполучення. Наразі вони працюють у громадах Чернігівської області.