Україна та Чехія підписали три документи за підсумками перших міжурядових консультацій

У Києві відбулися перші в історії міжурядові консультації між Україною та Чеською Республікою під співголовуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали. – Повідомляє “Євроінтеграційний портал”.

Серед основних питань міжурядових консультацій із Чехією, яка нині головує в Раді ЄС, були зміцнення підтримки України, відновлення та модернізація нашої держави та подальша європейська інтеграція.

«Для нас вкрай важливо розпочати переговори про вступ до ЄС щойно Європейська Комісія надасть свій висновок щодо успіху України у виконанні рекомендацій. Розраховуємо, що Чехія посприяє тому, щоб переговори розпочалися вже у 2023 році», — зазначив Прем’єр-міністр України.

Уряд Чехії підтвердив свою відданість підтримці інтеграції України до внутрішнього ринку Європейського Союзу, а також відзначив прогрес нашої держави у виконанні рекомендацій Єврокомісії.

За підсумками міжурядових консультацій Прем’єр-міністри України та Чехії підписали спільну заяву, у якій підтвердили рішучість відновити територіальну цілісність та суверенітет України в межах міжнародно визнаних кордонів.

У заяві сторони також закликали міжнародну спільноту посилити санкційний тиск на росію і наголосили на необхідності збільшення військової, фінансової та гуманітарної допомоги для України. Крім того, Чехія підтвердила готовність долучитися до відбудови нашої держави. Зокрема, взяти патронаж над Дніпропетровщиною.

За підсумками міжурядових консультацій Україна та Чехія також підписали ще два документи:

• Меморандум про співробітництво у сфері стандартизації, метрології та оцінки відповідності, який сприятиме підтримці українського бізнесу та його виходу на європейський ринок.

• Меморандум про взаєморозуміння між МЗС України та Чехії, що поглибить двосторонній діалог між країнами.

Денис Шмигаль наголосив, що візит чеської делегації до Києва в один із найскладніших періодів історії — це вияв величезної солідарності з Україною. Він подякував Уряду та народу Чехії за всебічну допомогу.