Україна та Болгарія: логістичні питання в умовах війни

Система Торгово-промислової палати України продовжує активно встановлювати нові міжнародні контакти.
29 червня експерти Запорізької торгово-промислової палати взяли участь в онлайн-конференції «Україна – Болгарія нові можливості для співпраці».
Дякуємо Болгарії за підтримку України та участь у розбудові інфраструктури для транспортування українського експорту! Адже одне з найважливіших для бізнесу питань – встановлення нових логістичних маршрутів. Зокрема, українські підприємці зацікавлені у створенні в Болгарії потужностей, які частково знімуть проблему експорту морем. Можливості для розширення портів у Болгарії, розбудови спільних логістичних центрів, налагодження паромного сполучення важливі для обох країн обговорювалися під час зустрічі.
Участь у заході взяли президент ТПП України Геннадій Чижиков, президент Болгарської торгово-промислової палати Цвєтан Симьонов, Посол України в Республіці Болгарія Віталій Москаленко, заступниця голови місії, Посольство Республіки Болгарія в Республіці Україна Олена Слатінська-Ованезова, представники Міністерств інфраструктури України та Болгарії, Адміністрації морських портів України, ділові кола обох країн.
Сторони обмінялись пропозиціями щодо перспективних логістичних проєктів та рішень.
Учасники обговорили створення онлайн-платформи для українських та болгарських підприємців, активізацію роботи Ділових Рад Болгарії та України та проведення трьохстороннього форуму з логістики Україна-Румунія- Болгарія.
Урядами України та Болгарії досягнуто домовленості про налагодження транспортування сільськогосподарської продукції з України через болгарські порти на узбережжі Чорного моря. Болгарія відіграє важливу роль для українських експортерів, особливо в нових ланцюгах поставок, експорту пального, агросировини. Порт Варна розглядається як ключовий логістичний вузол.