Україна приєдналась до європейської програми дій з довкілля і клімату “LIFE”

Україна офіційно стала учасником європейської програми дій з довкілля і клімату “LIFE”. В межах проекту країна може отримати ресурси та фінансування на усунення шкоди, завданої довкіллю російською агресією.  – Зазначається на сайті Міністерства економіки України.

Угода про долучення до реалізації програми “LIFE” була підписана під час зустрічі Першої віце-прем’єр-міністра України – міністра економіки України Юлії Свириденко, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця та Комісара ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічуса. 

Міністр економіки наголосила, що в рамках економічної частини плану відновлення України будемо розвивати напрямок Green Deal. 

“Ми відкриваємо ринки, стаючи частиною європейської спільноти – тепер як кандидат в члени ЄС. Саме тому впровадження “зеленого курсу” та екологічних технологій у інфраструктурних проектах – це надзвичайно важливі завдання”, – зауважила Юлія Свириденко

Програма “LIFE” – це інструмент фінансування екологічних та кліматичних заходів, який реалізується Європейським Союзом. Метою програми є сприяння впровадженню, оновленню та розвитку екологічної та кліматичної політики та законодавства ЄС шляхом співфінансування проектів зі збереження біорізноманіття, впровадження циркулярної економіки, адаптації до зміни клімату, розвитку відновлюваної енергетики тощо.