Україна приєдналась до коаліції торгових міністрів щодо клімату

Політична підтримка України, розвиток торгівлі та залучення інвестицій. Ці теми стали предметами обговорення з боку Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко та Президента Республіки Коста-Ріка Родріго Чавеса Роблеса, Прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича, Міністра міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Королівства Швеція Йохана Форсселля та представниками найбільших світових інвестиційних компаній на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 19 січня. – Повідомляє Урядовий портал.

На зустрічі з Президентом Коста-Ріки Юлія Свириденко подякувала за постійну підтримку в рамках ООН.

“Кожен голос країн латинської Америки – на вагу золота. Коста-Ріка також активно допомагає просувати позицію України в регіоні. Ми детально говорили про принципи формули миру, запропоновані Президентом Володимиром Зеленським”, – розповіла після зустрічі Юлія Свириденко.

З Прем‘єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем вона обговорювала про протидію росії і допомогу у повоєнній відбудові. Особливо корисним для України може стати досвід Хорватії у розмінуванні, психологічній адаптації ветеранів та відбудові житла.

Зустріч з Міністром торгівлі Швеції та Його Королівською Високістю Принцем Даніелем Шведським була присвячена як питанням двосторонньої співпраці, так і пріоритети головування Швеції в ЄС – зокрема можливостям інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС та подовження дії автономних торгових заходів, тобто, повністю безмитного експорту до ЄС.

За словами Юлії Свириденко, після перемоги Україна буде прагнути стати повноправним членом ЄС і з безпекової точки зору. Оскільки економічна, енергетична та торговельна інтеграція в ЄС є шляхом до безпеки нашої країни.

Також під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі, Україна приєдналась до коаліції торгових міністрів щодо клімату.

“В неї входять наші друзі і партнери – виконавчий віце-президент ЄК Валдіс Домбровскіс, торговий представник США Кетрін Тай, державний секретар з міжнародної торгівлі Британії Кемі Баденох та ще близько 50 торгових міністрів. Ця коаліція займатиметься пошуком рішень, яким чином торгівля допомагатиме запобігати зміні клімату без застосування протекціоністської політики”, – пояснила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі із представниками приватних інвесторів, вона закликала тих не чекати закінчення війни, а розпочати бізнес в Україні вже зараз. Так під час розмови з СЕО JP Morgan Chase Джемі Даймоном, Юлія Свириденко висловила зацікавленість у якомога швидшому розгортанні фінансування для відновлення України.

“Ми визначили групу представників компанії і міністерства, які працюватимуть над інвестиційними проектами в Україні. Цю ж тематику ми детально обговорили з Goldman Sachs, представником якого є давній друг Україна Джаред Коен”,- заявила Юлія Свириденко.

За її словами, в четвертий день роботи Всесвітнього економічного форуму конгрес-центр перетворюється на мурашник вже добре знайомих одне з одним людей.

“Під час всіх офіційних зустрічей та десятків small talks в кулуарах, ми чуємо одне й те саме – щирий інтерес до України, захват від української сміливості і побажання швидше перемогти. Ми впевнені, що і після нашої перемоги Україна стане інвестиційною Меккою для інвесторів”, – резюмувала Юлія Свириденко.