Україна отримала 100 додаткових базових квот ЄКМТ на 2023 рік

Україна отримала 100 додаткових базових квот ЄКМТ на 2023 рік. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Ці квоти дозволять надалі безперешкодно виконувати перевезення вантажів автомобілями територіями країн-учасниць системи багатосторонньої квоти дозволів ЄКМТ (Європейської конференції міністрів транспорту).

Від початку повномасштабного вторгнення росії до України значну частину товарів експортують автомобільним транспортом. До прикладу, у вересні фізичний обсяг такого експорту склав 1,4 млн тонн.

Усього на наступний рік Україна матиме 475 базових квот. Це на 27% більше, ніж було у 2022 році та протягом кількох останніх років. Таке рішення остаточно було ухвалено напередодні Групою з автомобільного транспорту Міжнародного транспортного форуму у Парижі. Додаткові квоти дозволять покращити експортну спроможність України і дадуть можливість зберегти стабільні ланцюги постачання товарів між нашою країною і країнами-учасницями ЄКМТ.

Цьогоріч Україна уклала з ЄС угоду про «транспортний безвіз». Завдяки цьому без спеціальних дозволів українські перевізники мають право здійснювати тільки двосторонні та транзитні перевезення до 27 європейських країн.

Дозволи ЄКМТ потрібні перевізникам, які здійснюють рейси до 52 країн-учасниць ЄКМТ. Вони дають можливість здійснювати не лише двосторонні та транзитні перевезення вантажів, але й їх транспортування з/до третіх країн.

Нагадаємо, що з 1 до 31 жовтня 2022 року триває прийом електронних анкет від автомобільних перевізників на участь у Конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ на 2023 рік. Вперше Конкурс пройде через систему «Шлях». Таким чином, вдалось пришвидшити всі процеси і додати зручності для автомобільних перевізників.