Україна отримала 100 додаткових базових квот на автомобільні вантажні перевезення на 2023 рік

Україна отримала 100 додаткових базових квот Європейської Конференції Міністрів Транспорту (ЄКМТ) на 2023 рік. Ці квоти дозволять надалі безперешкодно виконувати перевезення вантажів автомобілями територіями країн-учасниць системи багатосторонньої квоти дозволів ЄКМТ (Європейської Конференції Міністрів Транспорту).

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Усього на наступний рік Україна матиме 475 базових квот. Це на 27% більше, ніж ми мали у 2022 році та протягом кількох останніх років. Таке рішення остаточно було ухвалено напередодні Групою з автомобільного транспорту Міжнародного транспортного форуму у Парижі. Додаткові квоти дозволять покращити експортну спроможність України і дадуть можливість зберегти стабільні ланцюги постачання товарів між нашою країною і країнами-учасницями ЄКМТ.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну значна частина товарів експортується автомобільним транспортом. До прикладу, у вересні фізичний обсяг такого експорту склав 1,4 млн тонн. Цьогоріч Україна уклала з ЄС угоду про «транспортний безвіз». Завдяки цьому без спеціальних дозволів українські перевізники мають право здійснювати тільки двосторонні та транзитні перевезення до 27 європейських країн.

Дозволи ЄКМТ потрібні перевізникам, які здійснюють рейси до 52 країн-учасниць ЄКМТ. Вони дають можливість здійснювати не лише двосторонні та транзитні перевезення вантажів, але й їх транспортування з/в треті країни.

Нагадаємо, що з 1 до 31 жовтня триває прийом електронних анкет від автомобільних перевізників на участь у Конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ на 2023 рік. Вперше Конкурс пройде через систему «Шлях». Таким чином вдалось пришвидшити всі процеси і додати зручності для автомобільних перевізників.