Україна і Британія працюють над Угодою про цифрову торгівлю

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком, у рамках якої відбулася предметна розмова про економічні пріоритети співпраці між двома країнами за участі Першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко.

Зокрема, сторони обговорили продовження дії Угоди про повне скасування всіх мит та квот у торгівлі, яка була підписана з Великою Британією 4 травня 2022 року з початковим терміном дії 12 місяців. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Володимир Зеленський та Ріші Сунак також відзначили важливість Угоди про цифрову торгівлю, над якою працюють Міністерство економіки та Департамент міжнародної торгівлі Великої Британії. Угода знаходиться на завершальній стадії підготовки і міститиме кілька десятків статей, де прописані принципи, напрями співпраці та обов’язкові норми, що стосуватимуться всіх аспектів цифрової економіки.

Зокрема, Угода передбачатиме:

  • незастосування мит (але свободу оподаткування) у цифровій торгівлі;
  • підтримання загальної законодавчої рамки для електронних транзакцій, укладення контрактів електронних способом, електронної ідентифікації, безпаперової торгівлі, захисту персональної інформації тощо.

Також Угодою буде передбачена співпраця з Великою Британією щодо цифрової інклюзивності, нових цифрових технологій, кібербезпеки, інновації щодо даних, цифрової ідентичності, цифрових аспектів логістики, обігу рахунків та стандартів і процедур оцінки відповідності, конкуренції у цифровій сфері та всіх інших аспектів цифрової економіки.

«Як правильно підкреслив Володимир Зеленський, війна не повинна вкрасти наше майбутнє. Енергія українського бізнесу, який виживає і розвивається навіть в умовах постійних обстрілів, має бути підтримана інвестиціями вже зараз. Угода про цифрову торгівлю з Великою Британією – це основа для подальшого розвитку електронної комерції, ІТ-компаній та цифровізації в цілому», – акцентувала Юлія Свириденко.

Уряди двох країн мають на меті реалізувати зазначені попередні домовленості ще до кінця 2022 року.