Ухвалено рішення щодо запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами

7 липня, на 187-му засіданні робочої групи EU-CTC ухвалено рішення запросити Україну до Конвенції про процедуру спільного транзиту, доповнити цю Конвенцію 36-ю країною – Україною, та запросити Україну приєднатися також до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Це є результатом розгляду висновків фінальної оціночної місії ЄС, яка відбулася 23-24 червня 2022 року. – Повідомляється на сайті Державної митної служби України

За його словами, наступними формальними кроками мають бути: рішення об’єднаних комітетів країн-учасниць конвенцій, направлення Україні офіційних запрошень, прийняття Верховною Радою України законів щодо приєднання до конвенцій. Після цього Україна має подати офіційні переклади конвенцій у європейський репозиторій, і зможе розпочати міжнародне застосування NCTS.

“Очікуємо, що міжнародне застосування системи спільного транзиту Україною за оптимістичним прогнозом може розпочатися вже з 1 грудня 2022 року”, – повідомив Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт з питань митниці Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).

“Оскільки до міжнародного застосування Україною NCTS залишається не так багато часу, закликаємо бізнес активізувати вивчення нових можливостей, які надає спільний транзит, а також подавати заяви на отримання транзитних спрощень. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Держмитслужби у розділі Режим спільного транзиту (NCTS)”, – зазначила Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту Держмитслужби.

Як відомо, після приєднання України до Конвенції, український бізнес зможе користуватися перевагами та спрощеннями спільного транзиту, які має бізнес у 35-ти країнах Конвенції, а також під час переміщення товарів у режимі спільного транзиту працювати за принципом «один транспортний засіб – одна декларація – одна фінансова гарантія». 

Конвенція, після приєднання України до неї, стане частиною законодавства України, її положення матимуть пріоритет над національним законодавством. 

Довідково: NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Приєднання до Конвенції є однією з необхідних умов для вступу України до ЄС. 

Станом на липень 2022 року в Україні розгорнуто необхідний технічний функціонал, передбачений режимом спільного транзиту, проведено підготовку персоналу. У системі вже зареєстровано більше 1100 трейдерів, близько 4,5 тисяч працівників митниці, подано більше 5500 декларацій. 13 компаніям присвоєно статус фінансового гаранта. Розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних спрощень.