Учасники Запорізького кластеру «ІАМ» взяли участь у міжнародній виставці у Чехії

Учасники Запорізького кластеру «ІАМ» взяли участь у міжнародній виставці у Чехії

Представники Запорізької торгово-промислової палати, Запорізького кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» взяли участь у Міжнародній машинобудівній виставці MSV, яка відбулася у м. Брно, Чехія. Підписано Меморандум про співпрацю кластеру “ІАМ” з INDUSTRY CLUSTER 4.0 – важливим чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній. Також – проведені ділові зустрічі у Регіональній торговій палаті Брно, візити на чеські підприємства.

Візит  запорізької делегації організовано в межах програми «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках», що реалізується як частина проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ*.

Міжнародний машинобудівний ярмарок – це найважливіший промисловий ярмарок у Центральній Європі, який щороку перевищує 1 600 експонентів та 80 000 відвідувачів.

Основна тема цьогорічної виставки – «Індустрія 4.0» і цифрова фабрика, тобто цифрова трансформація виробництва як одиного із основних напрямів інноваційного процесу.

Така тематика дуже близька запорізьким учасникам, адже є одним з основних напрямів розвитку кластеру «ІАМ».

Зокрема, Запорізький регіон на Міжнародному машинобудівному ярмарку представили начальниця управління організаційної роботи та міжнародних відносин Запорізької торгово-промислової палати Ксенія Нагорна, виконавчий директор Запорізького кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» Андрій Карпенко, керівники запорізьких компаній:

Кирило Красносельський, директор ТОВ «Тріада Лтд Ко» – інжинірингової компанії, системного інтегратора роботизованих комплексів, що спеціалізується на наданні інженерно-технічних послуг, розробці технологій, пов’язаних із розвитком і становленням різних зварювальних виробництв.

Володимир МИСОВ, директор ТОВ «БЛИСК МЕТАЛ СЕРВІС ПРО». Спеціалізація підприємства – виробництво обладнання із поліпропілену для гальванічних процесів, постачання випрямлячів напруги (електричного обладнання) європейського виробництва для промислових підприємств.

Олександр Сафронкін, директор інженерної компанії GREEN SYSTEM. Компанія пропонує рішення під ключ та сервіс у сфері альтернативної енергетики та енергоефективності, реалізує проєкти з повної автономії та енергонезалежності об’єкту.

У виставковому центрі Брно представники запорізького бізнесу не тільки презентували власне виробництво, промисловий потенціал Запорізького регіону, але й провели ділові перемовини з потенційними партнерами.

Зокрема, відбулися перемовини з головою правління INDUSTRY CLUSTER 4.0, віцепрезидентом  Регіональної торгової палати Брно Томашом Кубалою. INDUSTRY CLUSTER 4.0 – це важливе чеське  об’єднання інженерних та ІТ-компаній. Адмініструє кластерні проєкти Регіональна торгова палата Брно.

Про перші підсумки та результати участі у виставці – вже незабаром читайте на сайті Запорізької ТПП.

Довідково

*Проєкт «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, Україні – зокрема надає додаткове фінансування та послуги з розвитку бізнесу, а також сприяє ефективному регулюванню підприємницької діяльності. У 2019 році Європейський Союз в межах ініціативи EU4Business підтримав 4 279 підприємців, які підвищили свій дохід на 406 мільйонів євро, створили 50 799 нових робочих місць, збільшили прибуток на 24,7% і експорт на 5%. Детальніше: www.eu4business.org.ua.